SOSYAL PROJELER

2022’de İznik Ultra, 10. yılında iyilik peşinde koşan yarışlar arasına katılınca, Türkiye’deki en sevdiğim patika yarışına taşıdım bağış kampanyamı.

Kanser Savaşçıları Derneği kalp ben.

İşte yine yılın iyilik peşinde koşma zamanı geldi çattı! Bu sefer çok sevdiğim İznik’te @kansersavascilari ‘nın Onkobis projesi için koşuyorum! 🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️

Nedir Onkobis Projesi?
2-6 yaş çocuklar kanser tedavileri sırasında yatağa bağlı kalmadan tedavi alabilsin diye “Onkobis” bisikletleri var. Hayatınızda Onkobis kelimesini hiç duymamış olmanız çok mümkün. Onkoloji hemşire ve ekibinin fikri ile geliştirilmiş bir bisiklet fikri çünkü. Tedavi almak istemeyen çocukları serum askılı bir bisiklet ikna edince, proje bugün büyüyerek devam etmekte…
Çocuk Hematoloji/Onkoloji Servisleri ONKOBİS’siz kalmasın, çocuklar oyun oynar gibi tedavi alabilsin diye Kanser Savaşçıları projesine el atın da hep birlikte bir tane bisiklet alalım, ne dersiniz? 🚲

Bence alırız.

1 bisikletin hastaneye maliyeti 3000TL’dir.

Kanser Savaşçıları Derneği, bağımsız olarak denetlenmekte ve @adim_adim iyilik peşinde koş platformundadır.

Kampanya sonucunda, biz, hepimiz harika bir şeye vesile olduk. Toplam 3.130TL toplandı ve 1 adet Onkobis bisikletimiz oldu!

Nasıl mı?
Onkobis bisiklet’ler Ağustos 2022’de Afyon AFSÜ’ya ulaştırıldı haberi burada.

Göğüs no 6009
Süre 01:34:30
Resmi Sonuç
Yüzbinlerce teşekkürler!

Sağlıcakla, koşu ile kalın. 

💕

Bike

İznik Çamdibi parkuru, 14K Çamdibi kontrol noktasından geçerken. Fotoğraf : Cenk Ordu


2021 Eker I Run‘da yıllardır çalışmalarını ilgi ve beğeniyle takip ettiğim, otizm nedir? ilk onlardan duyup öğrendiğim TOHUM OTİZM için 5K koştum. Bazı vakıf ve dernekler var ki, hem şeffaf çalışıp, hem de acayip etkili işler yapıyorlar, @tohumotizm onlardan biri. 💙

Eker I Run’da TOHUM OTİZM için iyilik peşinde koştum.

1 otizmli çocuğun 1 senelik özel eğitim maliyeti 28.900 TL. 1 seans eğitim bedeli ise 235 TL. Otizm eğitimi pahalı bir olay ve eğitim almayı bekleyen pek çok otizmli çocuk listede bekliyor. Evet, pandemi hepimizin şartlarını çok değiştirdi! Şimdi daha çok kaynağa ihtiyaç var! Eğitim, her alanda şart!

60K koşmuş birine, 5K nedir ki? demeyin. 170 nabızla 28 dakika koşmak kolay mı? 😉

19 bağışçının desteği ile toplam 2285TL toplandı. Otizm’li çocuklara umut olduk! Teşekkürler!

Göğüs no 1008
Süre 28:39
Resmi Sonuç
Bike


2020 İstanbul Yarı Maratonu‘nda, ‘İyilik Peşinde Koş’tuk, 
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Bir Işık da Siz Yakın! projesine
hep birlikte destek olduk.

İstanbul YM, pandemi sonrası organize edilen ilk yol yarışı

Tam 5.650TL toplandı!
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC62131

Bağışlarımızla, fırsat eşitsizliği nedeniyle okuyamayan üniversite öğrencilerinden 2 tanesine burs desteği sağlanacak! Sonsuz teşekkürler!
Aslında benim için de enteresan bir süreç ve yolculuk oldu. Pandemi olmayıp da yarı maraton planlandığı gibi Nisan’da yapılsaydı, en iyi derecemi yapmak için koşacaktım. Fakat bir süredir kendimi geri vitese attım. Önce kaydımı Nisan 2021’e erteledim. Sonra bana garip haller oldu. Sevgili Gülten Gülsün (*) anısına kampanya açmalıydım ve bu yarı maraton benim için yılın son iyilik peşinde koşabileceğim yarışı demekti! Uzak kalmak doğru gelmedi. 21K, iyi kötü bir şekilde bitecekti, biterdi. Kayıtların kapanmasına az kala tekrar yarışa kayıt oldum. Fakat sebebi tamamen bir bağış kampanyasını anlamlandırmak içindi. Bu ekonomik krizde, ne kampanyası? dedim önce kendime. Kimden ne isteyecektim? Fakat esas yarışların iptal olmasıyla kaynağa en çok ihtiyaç duyan STK’lara şimdi destek olmayacaksak ne zaman olacaktık?
Sağolun varolun. Bu sesi duydunuz. Aklıma hiç gelmeyecek yerlerden para aktı!
Mutluyum, mesudum, bahtiyarım.
Hayatımın en yavaş yarı maratonunu koşmuş olsam da, sizler sayesinde çok özeldi benim için.

Göğüs no 2086
Süre 2:11:35 (PB İstanbul YM Nisan 2018 – 1:58:18)
Kadınlar 127 / 397 Yaş grubu 10 / 16
Final
Resmi sonuç
Strava etkinlik kaydım

İyi ki varsınız.
Bike
5.Ekim.2020
(*) Bu bağış kampanyası Gülten Gülsün anısına adanmıştır. Sevgili Gülten, Nisan ayında aramızdan ayrıldı, melek oldu, onun ışığında şimdi 2 melek okuyacak.

 

Lokman Hekim Sağlık Vakfı için

#evdekos `uyoruz!

Banner 950x130pxCovid -19 salgını sebebiyle önce yarışlarımız ya iptal oldu ya da ertelendi. Bu haliyle bile “eyvah! hayatımız alt üst oldu” dedik! Meğer daha yolun çok başındaymışız! Bugün itibariyle dünyada 1 milyon kişi enfekte, bunların 42,350`si de vefat etmiş durumda. Tablo gün gittikçe de ağır bir hal alıyor.

28.Mart.2020 itibariyle orman ve sahilde koşmak da yasaklandı. #evdekal `da 3. haftayı ortalarken koşacak alanlarımız da gittikçe daralıyor. Daha en az 1 ay daha #evdeyiz. Bir yandan ev içinde hareketsiz kalmamaya çalışırken, anlamlı bir sanal koşu yarışı girdi hayatımıza. B PLANI #evdekos sanal koşu ve bisiklet yarışına hemen kayıt olduk.

Ev içinde, (koşu bantsız) 5K ya da 10K koşmak nasıl olacak, bu bizim için yepyeni bir deneyim olacak. Ama denemeden de bilemeyiz! İşe, ev koridorlarımızın mesafesini ölçmekle başlayacağız!

Madem A planımız

poster insta resizedartık yok, o zaman B planı zamanı!

Farkındalık yaratan bir iyilik koşusuna çeviren, sanal ortamda koşulan bir yarış B planı. Covid -19 salgınının ilk günlerinden beri toplum sağlığı için kolları sıvayıp, acil ihtiyaçların belirlenmesi ve temini için çalışan Lokman Hekim Sağlık Vakfı`nın oluşturduğu bir fon var. 

Belki bir damla, fakat, bu çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik.

Sağlıkla, tekrar özgürce koşabileceğimiz günlerin hayali ile.

1.Nisan.2020


Bike, Wwf Türkiye için koştu.

Değerli duyarlı dostlarım, uzun zamandır iyilik peşinde koşmuyordum. Fakat bu yılki İstanbul Maratonu’nda pek “güzel şeyler” oldu. Hayatında hiç koşmayanı bile harekete geçirdi, 41. yılında İstanbul Maratonu.. Rekorlar kırıldı. 37.000 çipli koşucu vardı.  Bunların 13.300’i “iyilik peşinde” koştu. 150.000 bağışçı ile 17 milyon TL bağış toplandı. 5 yıldır düzenli koşuyorum. Bu rakamlar, ne diyim, hep hayalimizdi! İçinde olmasam, olmazdı!

Peki hangi proje beni kalbimden vuruyordu? Daha önce, çocuklar ve eğitimleri için Toçev, Tegv için koşmuştum. Afrika’daki çocuklara bile Sen De Gel sayesinde uzanmaya çalıştım.
Fakat doğada koştukça beni rahatsız eden bir konu vardı: çöp çöp çöp. Çöp içinde yaşıyoruz! Yazılanlar, çizilenler, sergiler, belgeseller az bile kalıyor! Her seferinde kahroluyorum.

WWF’ın Doğa Kahramanları projesi işte bu sebeple tam da kalbimin ortasından vurdu!
Önceleri bir şeyleri değiştirmek için ormanda çöp toplamaya çalıştım, bir şey değişmedi. Arkanızı dönüyorsunuz ki, yine çöp atılmış… Bizler artık doğaya duyarlı ve projeler üreten kahramanlar yetiştirmeliyiz! Bu harika projeye sizler de el verdiniz, destek oldunuz. Sağolun, varolun. Hep birlikte 2 çocuk/gencin Doğa Kahramanları projesine destek olmuş olduk. Toplam 10 kişi ile 540 TL’ye ulaştık. https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC58030

Damlaya damlaya, okyanusları bile aşarız biz.Kampanya artık son buluyor. Bu vesile ile hepinizi kocaman kucaklayıp, teşekkür etmek istedim.

Son söz: 15k parkuru bu yıl son derece keyifli geçti. Seneye lütfen siz de bir parçası olun. İster koşun, yürüyün, ister seyircisi olun…

Kasım 2019, Bike

https://www.youtube.com/watch?v=iZvSsQAzueU&feature=youtu.be

TEAM RUN.BO TİDER’İN DÜZENLİ BAĞIŞÇISI!

İstanbul Maratonu yaklaşırken, ne mutlu ki pek çok dostumuz iyilik kampanyaları peşinde koşuyorlar… Bu yıl o kadar çok farklı kampanya var ki! Yaptıkları, yarattıkları farkındalık o kadar değerli ki! Dernekler için her kuruş kıymetli… 2018 yılının başında bir değişiklik yapıp bizler “düzenli bağışçı” olduk… @adimadim_tider ‘i destekliyoruz! Bizi bu dernekle tanıştıran, (ilk yılından beri kaç kez koştu artık sayısını hatırlamıyoruz), @pinarsidarta Pınar ve DefDef’e vesile olduğu için ne kadar teşekkür etsek az.. Lütfen sizler de destek olun! Hepsi güzel kalpli insanlar, tüm projeler ayrı değerli, kalbimize dokunana destek olalım! Ancak hepimiz destek olursak birşeyleri değiştirebiliriz! Haydi şimdi pamuk eller cebe! Etrafınızdaki iyilik projelerinden en az birini destekleyin! 💕🙏 Yaşasın iyilik! 🙏❤

Siz de bağış yapmak isterseniz:
https://www.tider.org/ne-yapabilirsiniz/bagis-yapin


TEAM RUN.BO DEĞİŞİME KOŞAN KADINLAR PROJESİ İÇİN KOŞUYOR!!!

LYUM’un müdavimi Aylin ve ilk kez bu heyecanı yaşayacak Savaş 250K’lik Ultra Maratonda yarışıyor olacaklar… 🍀💪👊🍀

Bu zorlu yarışı, @togvakfi’ nın @genckadinfonu ‘nun Değişime Koşan Kadınlar projesi için koşuyorlar… Lütfen destek olun ki hep birlikte genç kadınların gücüne güç katalım!


Istanbul Maratonu Bağış Kampanyalarımız sona ermiştir. Destekleriniz için teşekkür ederiz.


TEAM RUN.BO TEGV için KOŞUYOR!!!

Aydınlık bir geleceğe birlikte uzanmamıza yardımcı ol.
Run.Bo’lar çocuklar ve Eğitimi için iyilik peşinde, TEGV için koşuyor!

İşte yılın en güzel zamanı geldi çattı! İstanbul Maratonu pek yakında, biz yine koşuyoruz, ama bu sefer iyilik peşinde koşuyoruz!

Kim için koşuyoruz?

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) için 13.Kasım.2016 Pazar günü, İstanbul maratonunda Sermin ilk maratonunu (42,195K) koşuyor, Bike ve Ersavaş ise 15K parkurunda adımlarını atacaklar!

Neden TEGV?

Çünkü şahane işler yapıyorlar. Zaten çocuk ve eğitim konuları yanyana gelince, insan düşünmeden edemiyor, aydınlık bir gelecek için bunlardan daha önemli ne var elimizde? Her çocuk nitelikli eğitim alma konusunda şanslı değil. TEGV, “Sen Hiç Koşan Ateşböceği Gördün mü?” projesi ile eğitimi tırlarla çocukların ayağına götürüyor. İstanbul maratonunda toplanacak bağışlarla da,

5 adet Gezici Öğrenim Birimi olan Ateşböceklerimizde 2 yıl boyunca eğitim desteği alacak olan 25.000 çocuğa fon sağlanıyor olacak. 

Her 50 TL ile 1 çocuğun bu birimlerden faydalanmasına imkan sağlayabilirsin.

Koşumuzu sen de destekle, aydınlık geleceğe beraber uzanmamıza yardımcı ol. Bağış yapmak için aşağıdaki 3 linkten birine lütfen tıkla. Gerisi çok kolay.

Bike: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10048

Ersavaş: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10049

Sermin: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10056

Çocuklarımızın aydınlık geleceğine uzandığın için teşekkürler!

Sevgiler, Team Run.BO’lardan.

Bike + Ersavaş + Sermin Daha fazla bilgi için: http://tegv.org/https://ipk.adimadim.org/nonprofit/view?id=20403


 TEAM RUN.BO ALİKEV için KOŞUYOR!!!

Runbo Erdem, İstanbul Maratonu’nda ALİKEV için koşuyor…

Günler ağır ve karanlık. Sıkça nefessiz kalıyoruz bu ülkede. Yaşam varsa umut var diyoruz ama umutlu olmak kolay değil.

Bir ay kadar önce hayati bir ders yaşadım. Oğulları, kardeşleri Ali İsmail Korkmaz’ı genç yaşta kaybeden Korkmaz ailesiyle tanıştım, biraz da tesadüfen. Aile ve dostları kenetlenmiş, öğretmen olmak isteyen, topluma vakıflarla destek olmak için uğraşan Ali İsmail’in yarım kalan hayallerini tamamlamak için ALİKEV’i (Ali İsmail Korkmaz Vakfı) kurmuşlar. Umutsuzluk ve acıyı dayanışma ile yenmişler.

Amaçları bu yıl en az 52 öğrenciye burs vermek.

Burs kaynağı da destekçi bağışları. Ben de ALİKEV’i desteklemek için bu yıl İstanbul Maratonu’nda koşacağım. ALİKEV’in hayallerine destek olmak isteyen siz dostlarımdan 1 TL ya da binlerce lira hiç farketmez, aşağıdaki linki kullanarak vakfa bağış yapmasını rica edeceğim.

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10088

Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz da oğlunun hayalleri için İstanbul Maratonu’nda koşacak. Adım Adım organizasyonunda iyilik peşinde koşan 30 kurum ve binlerce koşucu içinde daha şimdiden yılın en çok bağış toplayan bağışçısı oldu. Çünkü iyilik çağrımız karşılık buluyor. Çünkü Ali İsmail’in hayallerine inanan çok kişiyiz. Umutsuzluğa yer yok. Dünya iyilikle daha güzel bir yer olacak. Hayallerimize dokunamazlar. Bu bizim elimizde.

(Bir dipnot da hepimizi saran sosyal medya ruh haline. Çoğu zaman kalben desteklediğimiz bir duyuruyu sosyal medyada beğenip, paylaşınca görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Sosyal medya etkisi elbette önemli ama bu bir aktif eylem çağrısı. Bir lira bile olsa bağış yapıp, düşlere güç vermeniz çok önemli. Teşekkürler

Erdem Aksakal


TEAM RUNBO ALZHEİMER DERNEĞİ
için KOŞUYOR!!!

Run.bo Seyit, İstanbul Maratonu’nda Türkiye Alzheimer Derneği için koşuyor…

Sevgili dostlar,

Küçük yaşlardan beri koş(tur)uyorum, bazen kendim için dağlarda, ovalarda😃 bazen de hastalarım için..

Geçenlerde Adım Adım organizasyonu arasında yer alan bir dernek yararına iyilik peşinde koşarak bağış toplama daveti aldim. İnsanın beden sağlığı yanında akıl sağlığı da yerinde olmalı, olmalı ki uzun süre sevdiklerini bilip tanıyarak, mutlu beraberlikler yaşayabilmesi için. .. Bu nedenle gerek Alzheimer araştırmalarını desteklemek, gerekse de zor durumdaki Alzheimer hastalarına ve yakınlarına yardımcı olmak adına bu kampanyaya katkıda bulunma kararı aldım. Amaç biraz da farkındalık yaratmak. Bu amaçla ben İstanbul Maratonu’nda elimden gelen en iyi dereceyi yapmaya çalışırken, sizden de 1 TL veya katları şeklinde desteklerinizi rica ediyorum.

Evet, 13 Kasım İstanbul Maratonu’nda, Türkiye Alzheimer Derneği için iyilik peşinde koşuyorum!

İstanbul-2016-TAD-500 Alzheimer Hastasının Elini Tutmak İster misin? projesini destekleyeceğim. Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin.

Bir hastaya bir hemşire ziyareti bedeli 100 TL’dir.

Bağış yapmak çok kolay. Aşağıdaki bağlantıya giderek bu kampanya için hazırladığım sayfamda hem şu anda kaç kişiden bağış topladığımı görebilirsin hem de istersen bağış yapabilirsin.

Beni desteklemek için sen de bağış yap

https://bagis.adimadim.org?ccid=CC10044

Kampanyamın son durumunu merak ediyorsan

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10044

Sevgiler, Seyit


BUGUNE KADAR DESTEK VERDIGIMIZ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERI

TEAM RUN.BO, SENDEGEL için KOŞTU !!!

 

manavgat ultra sonuç kolaj mart 2016

TEAM RUN.BO’nun tohumlarını, tam 1 yıl önce, 2015 Runatolia yarışı sırasında atmıştık. Yola çıkarken anayasamıza 3 madde yazmıştık: Koşarken eğlenmek, deneyimlerimizi paylaşmak ve sosyal projelere uzanmak idi. Ne mutlu ki, bu yıl Mart ayında yardımseverlik koşumuzu takım olarak, SENDEGEL için yaptık.

26 Mart Cumartesi sabahı, (Nashira) Manavgat Ultra Maratonunda 4 kişi olarak, 35km ve 80km mesafelerini koştuk… Hayatımızın en uzun, en anlamlı ve en unutulmaz yarışlarından biri oldu…

En az gelişmiş ülkelerde, sürdürülebilir kalkınma projeleri ile sağlık, refah ve umut götüren SENDEGEL derneğine daha fazla kaynak yaratmak için koştuk.

Dünya’da 800 milyon insan açlık sınırının altında yaşıyor…

Temiz suya erişimi olmadığı için her 90sn’de 1 çocuk ölüyor…

Afrika’da nüfusun %52’si kişibaşı günde 1,5 doların altında para ile yaşamak zorunda…

Ve günde sadece 1 öğün yemek yiyebiliyor…

2016-04-01_20.59.09

Değerli bağışçımız, senin gibi elini uzatan 875 bağışçıdan SendeGel Derneği adına 50.826TL toplanmasına vesile olduk. Team Run.Bo olarak da katkımız 41 bağışçıdan 4.455TL oldu. Toplanan bu paranın hangi projelere kaynak olacağını ilerleyen günlerde SENDEGEL sizlere bülten aracılıyla haber veriyor olacak. Bizler de elbette takipçisi olacağız.

Öncelikli olarak kaynak ayrılacak projeler:

IMG-20160328-WA0035

Hayat Veriyoruz – Su Kuyusu Projeleri

Umut Ekiyoruz – Tarım Projeleri

Sağolun varolun, desteğinizle, 1. yaşımızı bundan daha güzel ve anlamlı kutlayabilir miydik?

Desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederiz. Bu vesileyle, yarış sonuçlarımızı ve fotoğraflarımızı paylaşmak isteriz.


Nashira Manavgat Ultra Maratonu Sonuçları :

Aylin Savacı Armador – 80k Bayanlar 2.

Hakan Ceylan – 35k Erkekler 16.

Bike Geçkinli – 35k Bayanlar 7.

Ersavaş Güdül – 35k Erkekler 43.

TEAM RUN.BO adına

Aylin + Bike + Ersavaş + Hakan

IMG_20160330_162021
IMG-20160330-WA0007

 

IMG-20160330-WA0005
FB_IMG_1459281652469
FB_IMG_1459254908876

 

Sendegel_poster_200x150-01 vinyl afiş SON

 

DONATE YOUR “ONE MEAL” TO REDUCE POVERTY!

Let’s Change the World Together!

It’s time for charity run announcement! Team Run.Bo will proudly run 35k at Manavgat Ultra on behalf of @sen_de_gel  Thank you for donating your ‘one meal’ to reduce poverty!

Instructions: Click the link below.. Indicate ‘Marathon – Team Runbo’.

http://sendegel.org.tr/runatolia-2016da-gambiya-ve-senegal-icin-kosuyoruz/

 


1 ÖĞÜN YEMEK VER : UZAT ELİNİ, DÜNYAYI DEĞİŞTİRELİM.

 

Sevgili Koşucu Dostlarımız,

3

Ülke ve dünya gündeminin içimizi burktuğu bu günlerde bu mesajı paylaşma kararını vermek zor.. iyilik yazdıkça, konuştukça dünya daha güzelleşir diye umuyoruz..

26 Mart Cumartesi sabahı , Manavgat Ultra Maratonunda 35 ve 80 km koşacağız… Çoğumuz için, hayatımızın en uzun, ama en anlamlı koşusu olacak..

Koşacağız, ama ne için?

İbrahim Betil Gambiya’dan gelen yardım çığlığına kayıtsız kalamamış, bir grup toplum gönüllüsüyle biraraya gelip kurduğu SENDEGEL Derneği ile Afrika’nın en az gelişmiş ülkelerinde açlık ve yokluğu yok etmek üzere kolları sıvamıştı. Kurulduğu günden beri üyesi olarak, projelerinin destekçisi olduğumuz SENDEGEL adına yardım toplayıp, daha fazla kaynak yaratmak, açlığı yok edebilmek için koşacağız.

Neler yapıyoruz?

2

Gambiya ve Senegal’de 4 yıldır Sürdürülebilir Kalkınma projeleri yürütüyoruz. Hayvancılık, tavukçuluk projeleri yapıyor, su kuyusu açıyor, tohum ekiyor, kadınların buzdolabı alıp iş kurmaları için mikro kredi projeleri yapıyoruz. Halkın ihtiyacını yine onlara sorup, projelerimizi Türkiye’den gönüllü olarak giden koordinatörümüzün yönetiminde yine yerel halk ile birlikte yönetiyoruz.

Dünya’da 800 milyon insan açlık sınırının altında yaşıyor..

Afrika’da ise nüfusun %52’si günde 1,5 doların altında yaşamak zorunda.. 

Günde sadece 1 öğün yemek yiyebiliyor..

1.50 dolar ile de mesela minik 1 makarna paketi, 1 patates, 1 domates ve 1 yumurta alınabiliyor.. 

Sizler de projelerimize destek olmak için 1 öğün yemekmasrafınızı bağışlamak ister misiniz?

1

5, 10, 20, 30 TL tutar hiç farketmez..

1,5 $’lık bir katkınız bile inanın çok değerli…

Bağış için lütfen aşağıdaki basit aşamaları takip ediniz.

Açıklama alanına “MARATON-TEAM RUNBO” yazınız.

Kredi Kartı & PayPal bağışı için: http://sendegel.org.tr/runatolia-2016da-gambiya-ve-senegal-icin-kosuyoruz/

Havale/EFT ile bağış için:

T.C. Garanti Bankası/Kavacık Çarşı Şubesi

Hesap Adı: Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği

TL  1094 – 6294988

IBAN TR93 0006 2001 0940 0006 2949 88

 

 

Afrika’da hiç tanımadığın insanlara uzanıp, onlara sağlık, refah ve umut verdiğin için teşekkür ederiz. 

(alfabetik sırayla)

Aylin Savacı Armador

Bike Geçkinli

Ersavaş Güdül

Hakan Ceylan

Dernek ile ilgili daha fazla bilgi :

http://sendegel.org.tr/

https://www.facebook.com/SenDeGelDernek/

https://www.youtube.com/watch?v=163LX-h6oGs

 


TEAM RUN.BO TOÇEV için KOŞTU !!!

unnamed
151124_084523
Team Run.Bo koştu, siz güzel yürekli bağışçılarımız, “Okumak Her Çocuğun Hakkıdır” dedi ve TOÇEV gönüllüsü olarak bizleri desteklediniz. Bağışçı sayısı ile hem bizi 8. liğe taşıdınız; hem de en önemlisi, bağışlarınızla yaratılan ek fon ile, TOÇEV ekibi, çocuklarımızın kışlık ihtiyaçlarını almaya, atölye çalışmaları için kolları sıvayıp, harıl harıl çalışmaya başladılar bile… Siz 35 bağışçımızdan toplanan 3.720TL gelirin Toçev’e aktarılmasına aracı olduk. Mutluyuz. Okumak isteyen ama imkanı olmayan 3 çocuğun elinden hep beraber tutacağız.. İyi ki varsiniz, sağolun varolun, kocaman yüreğinize sağlık…
tocev_header

TOÇEV’i tanımak ve koşu projesi dışında da destek olmak İçin: http://www.tocev.org.tr/

http://www.tocev.org.tr/birlikte_neler_yapabiliriz.aspx
TEAM RUN.BO BALEV için KOŞTU !!!

ERDEM AKSAKAL ’97, BALEV YARARINA, İSTANBUL MARATONUNDA KOŞTU.

Sevgili Dostlar,

Benim icin 42195 metrelik, dunyanin en sihirli mesafesini bitirmek; bir yandan da beni ben yapan Bornova Anadolu Lisesi Egitim Vakfi burs fonuna destek toplamak ici yola ciktim.

1371

“Bir Ogle Yemegi” mesaji binlerce kisiye ulasti, toplam 10.065TL para topladik BALEV burs fonu icin. Destek olanlar varolsun! Ben de sozumu tuttum. Ilk maratonumu, ailemin ve dostlarimin starttan finise fiili destegi, BAL ruhunun kalbimdeki katkisiyla bitirmeyi basardim. Ilk maratonum icin, pes etmemek, ayakta bitirmek, 5 saatin altina inebilmek bile kiymetliydi benim icin. Diger sozumu de tuttum ve destek veren her biri adina 5’er TL yolladim BALEV hesabina.

Kampanyaya katilan, bunu yayan, kalben ve fiilen destekleyen herkese,

Yolu BAL’dan gecen buyuklerime ve kucuklerime,

42195 metreyi benimle bir yasayan Aysen’e, Nisan’a, Guney’e ve anneme,

Anadolu’dan Asya’ya mirildandigim sarkilara, yol boyu denk geldigim, selamimi alan dostlara, golge eden agaclara, martilara, gunese ve umuda bin tesekkur olsun…

Erdem AKSAKAL

http://erdemaksakal.balev.org.tr/